بنایی: اقتصاد مملکت همچنان با رکود دست به گریبان است

نماینده مردم بجستان و گناباد گفت: در سال گذشته با رویکرد اقتصاد مقاومتی بودجه سال ۹۶ را مصوب کردیم. یکی از نقاط قوت آن توجه جدی به اشتغال جوانان، منابع آبی و محیط زیست است.

 

 


حمید بنایی نماینده مردم بجستان و گناباد در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، ضمن تبریک به مناسبت ایام نوروز و آغاز سال ۹۶، درباره دوران تحصیلی دانشجویی اش، اظهار داشت: در رشته عمران در مقطع کارشناسی شرکت کردم، کارشناسی ارشدم را در رشته کشاورزی ادامه دادم و در حال حاضر دانشجوی ترم آخر دوره دکترای مدیریت استراتژیک هستم.
وی درباره مهمترین اتفاق سال ۹۵، با بیان اینکه دولت توانست علی‌رغم مشکلات اقتصادی اتفاقات مثبتی را رقم زند، افزود:‌ با پیگیری هایی که در حوزه انتخابیه بنده نیز صورت گرفت دولت توفیقاتی در برخی پروژه های عمرانی همچون در زمینه آب و اشتغال به دست آورد، هرچند که تا رسیدن به وضعیت مطلوب و پاسخگویی به مطالبات مردم فاصله زیادی داریم.
بنایی با تاکید براینکه در حوزه ملی نیز انتظار بیشتری از دولت برای ساماندهی اشتغال جوانان و معیشت مردم داشتیم، تصریح کرد: مردم در حال حضار نیز به لحاظ معیشت در مضیقه هستند و جوانان با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند از سوی دیگر نتوانستیم سایه رکود را از سر بخش اقتصادی خارج کنیم و این مسئله بسیار بد است.
نماینده مردم بجستان و گناباد با اشاره به حادثه ناگوار پلاسکو، بیان داشت: فروریختن ساختمان پلاسکو نیز یکی از حوادث تلخی بود که در سال گذشته شاهد آن بودیم و بنده به نوبه خودم این ضایعه ناگوار را به مردم ایران به ویژه خانواده های آتش نشانان فداکار و برخی شهرواندانمان که جان خود را در این حادثه از دست دادند تسلیت می گویم. همچنین در سال گذشته حادثه برخورد دو قطار در راه آهن سمنان رقم خورد که این حادثه نیز کام مردم را تلخ کرد.
بنایی بدعهدی های آمریکایی ها به برجام را از دیگر حوادث مهم سال ۹۵ برشمرد و ادامه داد: در حالی که جمهوری اسلامی ایران با پای بندی کامل به برجام به این توافقنامه هسته ای عمل کرد و صداقت خود را به معرض نمایش گذاشت اما دیدیم که متاسفانه آمریکایی ها به دلیل خوی استکباریشان به هیچ یک از تعهدات خود در قبال برجام عمل نکردند حتی برخلاف آن به تمدید قانون داماتو اقدام کردند. از این رو ایران همواره باید روحیه استکبارستیزی خود را حفظ کرده و در مقابل دشمن هوشیارانه قدم بردارد.
نماینده مردم گناباد و بجستان بیان داشت: از سوی دیگر خوشبختانه امنیتی که امروز در داخل کشور با آن مواجه هستیم و مرهون تلاش های سربازان گمنام امام زمان (عج) و وجود رهبری همچون مقام معطم رهبری و همچنین حاصل رشادت های شهدا است بسیار قابل تقدیر است.
وی در پایان یادآور شد: در سال گذشته همچنین توانستیم با رویکرد اقتصاد مقاومتی بودجه سال ۹۶ را مصوب کنیم که یکی از نقاط قوت آن توجه جدی به اشتغال جوانان، منابع آبی و محیط زیست است. از سوی دیگر علی رغم انتظاراتمان مبنی براینکه وابستگی به درامدهای نفتی باید کم شود اما این مسئله آنچنان که باید و شاید به وجود نیامد که امیدواریم مجلس برای تحقق درامدهای پیش بینی شده نظارت ویژه ای بر عملکرد دولت داشته باشد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *