سوانح جاده ای، علت ۲۳ درصد ماموریت های اورژانس گناباد و بجستان

رئیس مرکز فوریت های پزشکی گناباد و بجستان گفت: ۲۳ درصد ماموریتهای نوروزی این مرکز برای خدمات دهی به سانحه دیدگان تصادفات جاده ای صورت گرفته است.

دکتر جواد باذلی، در گفت و گو با ایرنا افزود: امدادگران این مرکز در مدت یاد شده ۳۷۵ماموریت انجام داده اند که ۸۹ مورد آن برای سوانح جاده ای بوده و در جریان این ماموریت ها ۶۵ مصدوم این حوادث رانندگی به مراکز درمانی گناباد و بجستان انتقال یافته اند.
وی انتقال ۱۷۷ بیمار به مراکز درمانی را از دیگر اقدامات مرکز فوریتهای پزشکی گناباد و بجستان در بازه زمانی ۲۵ اسفندماه پارسال تاکنون دانست.
وی تصریح کرد: به گفته کارشناسان امر واژگونی خودرو و تمرکز نداشتن رانندگان هنگام رانندگی؛ خواب آلودگی و توجه نداشتن به جلو مهمترین علل بروز حوادث جاده ای در این منطقه هستند. 
باذلی گفت: بیشترین ساعت های وقوع تصادف در این منطقه ساعات ۷ تا ۱۰، ۱۲ تا ۱۴ و ۲۱ تا ۲۳ است که این نشان می دهد خستگی و خواب آلودگی بیشترین عامل وقوع حوادث جاده ای در گناباد و بجستان بوده است.
وی افزود: بیشتر واژگونی خودروها در گناباد و بجستان در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها روی داده است.
۱۳۰ هزار نفر از مردم شهرستانهای گناباد و بجستان زیر پوشش خدمات مرکز فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند. پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *