لزوم توجه به ظرفیت‌های پنهان گردشگری در شهر یونسی

به گزارش سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان‌رضوی، جواد باستانی با بیان این مطلب در خصوص وضعیت جغرافیایی شهر یونسی، اظهار کرد: این شهر از توابع شهرستان بجستان واقع شده است و با وسعت محدوده ۱۵۵ کیلومتر از شمال به خلیل آباد و از شرق به فیض آباد و از جنوب به شهرستان گناباد و بجستان و از غرب به سردق محدود می شود.

وی افزود: یونسی در فاصله ۱۰۵۰ کیلومتري تهران، ۲۶۰ کیلومتري مشهد، ۴۱ کیلومتري بجستان و ۵۰ کیلومتري مرکز شهرستان گناباد واقع شده و از آنجا که در حاشیه کویر و در مجاورت کوه‌هاي کم ارتفاع قرار دارد، از آب و هواي گرم و خشک و اختلاف درجه حرارت شب و روز آن بسیار زیاد برخوردار است.

شهردار یونسی با اشاره به خدمات شهرداري به شهروندان این شهر، عنوان کرد: شهرداری یونسی در اسفند ماه سال ۱۳۸۳ تاسیس و در سال ۱۳۸۸ به درجه ۲ ارتقا پیدا کرد و در این مدت خدمات خوبی را با ۱۷ نفر پرسنل شاغل و ماشین آلات محدود خود در ۱۵۵ هکتار محدوده تحت پوشش به شهروندان این شهر ارائه کرده است.

باستانی با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت‌های پنهان گردشگری در شهر یونسی، بیان کرد: این شهر تاریخی با ۵ اثر ثبت شده ملی و جاذبه هاي طبیعی فراوان، داراي پتانسیل بسیار خوبی برای حضور سرمایه گذاران در حوزه گردشگري می باشد.

وی افزود: جاذبه‌هاي تاریخی این شهر شامل پل کال شور، کاروانسراي شاه عباسی، حوض انبار  قدیمی و مقبره منتسب به حضرت یونس به عنوان تنها مکان زیارتی شهر یونسی است.

شهردار یونسی ادامه داد: ریگزار یونسی به عنوان مهمترین و زیباترین جاذبه گردشگري این شهر همه ساله میزبان گردشگران فراوانی از نقاط مختلف می باشد، همچنین وجود غارهای آغل سوخته، علی محمود و بلور به عنوان عروس غارهاي خراسان که از جاذبه هاي دیدنی و منحصر به فردی برخوردارند.

 

وی با اشاره به توانمندی های سازمان همیاری درحوزه اقتصادی و سرمایه گذاری به ویژه در بخش گردشگری، عنوان کرد: می توان با همکاری و استفاده از توان بالای این سازمان، فرصت های مطلوب حوزه گردشگری در شهر یونسی را در قالب طرح ها و پروژه های مشارکتی بهبود و توسعه بخشید.

باستانی بیان کرد: در این راستا با بازدیدهای منظم مسئولان و کارشناسان سازمان همیاري از شهرها، شهرداري و امکانات موجود در آن و آشنایی با پتانسیل هاو فرصت های سرمایه گذاری می توان تعامل مطلوب تری بین این دو نهاد به وجود آورد.

وی با اشاره به نبود هیچگونه مرکز صنعتی شهر یونسی، افزود: از آنجایی که همواره یکی از دغدغه هاي شهرهاي کوچک برخورداری از درآمدهاي پایدار می باشد، سازمان همیاری می تواند با فراهم کردن زمینه ها برای ایجاد مراکز تولیدي و صنعتی در شهر یونسی کمک شایانی به عمران و توسعه شهر انجام دهد. 

شهردار یونسی در مورد تعاملات انجام شده با سازمان همیاری، بیان کرد: تاکنون این نهاد همکاری خوبی در حوزه زیباسازي شهري، تامین قیر مورد نیاز برای انجام پروژه هاي عمرانی داشته است و همچنین با توجه به توان خوب سازمان در حوزه فناوری اطلاعات، تامین و پشتیبانی از سخت افزارها و نرم افزار های کامپیوتری، بیمه، خدمات سفر و گردشگری، در این بخش ها نیز برای تامین نیازمندی های شهرداری، پرسنل و خانواده های آنان از توانمندی های موجود استفاده کرده ایم.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *