حداقل کلیه هایتان را برای دامادی اش نگه دارید!

 

در تقویم ایرانی جشنهای باستانی و اساطیری زیادی به چشم میخورد؛ماندگارترین آنها چهارشنبه سوری بود که با تلاش وصف ناپذیری بوسیله ی قوم آریایی  به میدان جنگ تبدیل شده است؛در ادامه ی تحریف ها و بدعتها ی این روزگار جشنی دیگر مرسوم شده که باید اعتراف کنیم هم رده ی فستیوالهای بزرگ دنیاست و برای برگزاری آن شما باید یک شازده پسر ، روحیه ی چشم و هم چشمی بانضمام جیب پر پول و دل گنده برای خرج کردن یک شبه ی این پول را داشته باشید.
این کارناوال شادی در ازدحام جمعیت و استقبال عمومی روی فستیوال مشهور برزیل را سیاه کرده است و در شدت بریز و بپاش ها از حجم گوجه فرنگی های جشن پرتاب گوجه در اسپانیا پیشی گرفته و سه برابر فانوسهایی که در جشن فانوس تایلند به هوا میرود در آن پول به باد میرود.
با مهمان های سوپر ويژه ی این مراسم تمام خراسان به سمت شهر شمت روانه میشوند انگار کن محرم است و شله نذری میدهند !و خب از شما پنهان نباشد هم فال است هم تماشا،شکمت سیر میشود دلت شاد میشود و کلی دیدار تازه میکنی حتی با مانده ی غذاهای آن تا یک هفته دعای خیر گربه های کل شهر هم پشت سر برگزار کنندگان است .
چنانچه این جمعیت در مسیر درستی هدایت شود بنظر ما میتوان اعتبار ساخت بزرگراه به بهانه ترافیک بالای جاده و یا حتی جواز شهرستان شدن را با این جمعیت بالا صادر کرد اما خب در چنین فستیوال بزرگی باید تمام انرژی را برای آنالیز آخرین مراسم برگزار شده در این زمینه و اینکه «چکر کنم کم نیرم»گذاشت و بجای تلف کردن وقت روی پروژه جاده سازی و پیشرفت شهری باید لیست گران ترین خواننده های مملکت را تهیه نمود تا مثلا اگر روزی خواننده ای به مراسم بیاید و به تقلید از عموپورنگ بپرسد «کی از همه پولدارتره؟»بتوانند بگویند «من من من من» !!
بنظر میرسد دولت باید در کنار تسهیلاتی مثل وام مسکن و وام ازدواج باید وام ختنه سوران هم تخصیص بدهد بلکه کمرهای خم شده زیر بار اینهمه خرج کمی راست بشود و بجای آن وام های عمرانی اش را حذف کند. مانند سایر فستیوالها این مراسم زمان مشخصی ندارد وبرای اطلاع  از زمان برگزاری این مراسم شما باید همواره گوش بزنگ و پیگیر آخرین اخبار شهر باشید وگرنه فرصت حضور در آن از دستتان رفته است . خلاصه که این جشن برای همه مایه ی نشاط است و برای برگزار کنندگان مایه ی پز دادن و این وسط تنها کسی که چوبش را میخورد پسرکی است که این کارناوال شادی برایش حکم جشن هالووین آمریکایی ها را دارد و چهار روز دیگر هم که بزرگ شود نه پول دارد نه خانه و نه ماشین چرا که تمام خرج زندگانی از یکسالگی تا نود سالگی را یکشبه  برایش صرف کرده اند.

نسترن مرجانی بجستانیپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *