نیاز حیاتی بجستان به نشریه ای مکتوب!

 

مسئول سیاست گذاری تنها رسانه مکتوب شهرستان بجستان به مناسبت سالگرد سومین سال انتشار این نشریه در شورای اداری بجستان که با حضور کلیه مسئولین و روسای دستگاه های اجرایی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با اشاره به اهمیت و نقش رسانه در توسعه و پیشرفت جوامع کمتر توسعه یافته به تحلیل اثرگذاری بسیار بالای رسانه های مکتوب پرداخت. 
دکتر ابوالفضل حسینی در این جلسه با بیان اینکه با وجود رواج رسانه هاي ارتباطي ديجيتالي هنوز نشریات مکتوب از مزایای خاصی برخوردار هستند و این نشریات مکتوب همانند سندي هستند كه ماندگاری واثر گذاری آن مهمترین مزیت آنها می باشد و در جوامع سنتي هنوز اقبال مردم به نشريه ي كاغذي بيشتر است  که اين ها در تنها نشریه شهرستان بیشتر نمود پیدا می کند.


دکتر حسینی افزود: مردم بجستان دوست دارند نشريه اي داشته باشند كه آينه ي روز و حال آن ها باشد و بتوانند شرح روزگار خودشان را در آن ببينند و بخوانند . 
وی اظهار داشت: امروزه بیش از پیش نیاز شهرستان به نشریه ای مکتوب احساس می شود که در قالب های غیر کلیشه ای در يك فضاي تعاملي بتوانیم مشکلاتمان را مطرح کرده و نیازمان را از مسئولین بخواهیم و این محقق نخواهد شد مگر با درك مسئولان از اهميت اين موضوع ، و همراهی و همدلی مردم شهرستان.


دکتر حسینی با اشاره به روند معمول توسعه جوامع گفت: پس از اینکه نیازهایی در جوامع ایجاد می شود نخبگانی بلند می شوندو نظرات خود را ارائه می دهند و مبادلات و خواسته ها یی ایجاد می شود ، سپس سرمايه گذاري و چرخش اقتصاد به دنبال مي آيد، ميزان رفاه مردم و مراودات اجتماعي بالا مي رود و حاصل همه اینها رشد نیرو های اندیشمند و خلاق و آزاد انديش خاهد بود كه باعث مي شود توسعه سريعتر رخ دهد؛ اما در منطقه اي مانند بجستان كه سرمايه گذاري و پويايي اقتصادي و مراودات اجتماعي بالايي ندارد، اهرمي مانند يك رسانه ي جمعي مي تواند اين خلأ را پر كند و اين امر با تقویت نشریه ي مکتوب مستقل در شهرستان امكان پذير خواهد بود.

 

وی با اشاره به خیلی از مشکلات شهرستان از جمله کشاورزی که با شیوه گذشتگان و بدون بهره وری هدایت می شود و همچنین وضعیت بهداشتی در مانی که از اکثر شهرستانهای همجوار کمتر نیست و متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی مردم برای کوچکترین ناراحتی به شهر های همجوار عزیمت می نمایند گفت: همه اینها و صد ها مشکل دیگر ، ريشه ي فرهنگي دارند كه پابه پاي كار بر روي زيرساخت هاي عيني توسعه، بايد به موانع و ريشه هاي فرهنگي هم توجه كرد تا بتوان الگوها و رفتارهاي نادرست را تغيير داد. اين ها مي طلبد که مردم و مسئولان و خصوصا همشهریان مقیم سایر شهر های ایران چه از نظر مالی و چه از نظر فکری با نشریه همراهی و همگامی نموده و این نشریه نو پا را حمایت نمایند. عضو تحریریه بجستان جوان نیز از دهیاریهای روستاها خواست برای توزیع آن تا اقصی نقاط روستایی مشترک بگیرند و ما را همراهی نمایند و از مسئولان ادارات خواست با معرفی کارشناسان صاحب نظر خود مسائل و مشکلات را در قالب تخصصي و علمي مطرح كنند و اجازه دهند تا عملكرد هر ارگان منتقدانه بررسي شود و از سويي ظرفیت نقد پذیری خود را .هم بالا برده ، کمک کنند تا موانع از سر راه بر داشته شود
 پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *